Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Akcje i zadania sportowe
Zadania i akcje sportowe
Turniej Zbijaka PDF Drukuj
niedziela, 30 marca 2014 06:52

TURNIEJ ZBIJAKA

 

Zbijak to jedna z niewielu gier docenianych przez dzieci i młodzież. Najpopularniejsza w szkole. Każdy z nas grał w nią w szkole. Prawie każdy oberwał piłką prosto w głowę. Pamiętamy radość, którą czuliśmy, gdy udało nam się wyeliminować z gry przeciwnika. Gra w zbijaka to coś więcej niż sport, to wielkie przeżycia i emocje w walce zespołowej. 100 razy lepsza od gier komputerowych i 200 razy zdrowsza i przyjemniejsza.

27 listopada klasy trzecie starły się w szkolnym Turnieju Zbijaka. Była zacięta walka, były emocje, było wiele radości z rywalizacji. I choć wszyscy dali z siebie wszystko, zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrała klasa IIIa, ale reszta drużyn już nie może doczekać się rewanżu

rzbijak

Więcej…
 
Cała szkoła tańczy PDF Drukuj
niedziela, 30 marca 2014 00:00

TANIEC Z WIOSNĄ 

 

Piątek będzie dniem z muzyką i tańcem , więc przez większość dnia rozbrzmiewać będzie muzyka. W czasie dużej przerwy o godz. 10.35 zbiorą się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice i wezmą udział w grupowym spontanicznym tańcu na szkolnym boisku. Zajęcia te poprowadzi - instruktor „Hajdasza” w ramach współpracy Każdy zatańczy do „Happy”. Uczniowie zadbają o rekwizyty, ciekawe stroje, kostiumy i charakteryzacje.

rtaniec

Więcej…
 
Turniej piłki ręcznej dziewcząt PDF Drukuj
sobota, 29 marca 2014 20:00

TURNIEJ SZCZYPIORNISTEK

 

Piłka ręczna to bardzo popularna w naszej szkole dyscyplina sportu. Uprawiają ją zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Mamy w tej dyscyplinie duże osiągnięcia. W tym roku grupa dziewcząt zdobyła tytuł mistrza powiatu.

Popularyzujemy tę grę zespołową, bo wpływa pozytywnie na cały organizm, uczy współdziałania w grupie,

Gramy w ręczną, bo gra ta kształtuje siłę, szybkość i zwrotność. Jest grą kontaktową, wymagającą dobrej orientacji i podejmowania błyskawicznych decyzji. Bo jak mówią „szczypiornista nigdy się nie poddaje!”.

02 III 2014r odbył się turniej dla dziecząt klas piątych. Szcypiornistki stanęły do walki o puchar Dyrektora naszej szkoły... 

rreczna

Więcej…
 
Turniej Mikołajkowy PDF Drukuj
sobota, 29 marca 2014 19:43

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 

13-14.12.2013 roku w naszej szkole odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt. W sobotni poranek tłumnie przybyły dzieci wraz z rodzicami (opiekunami), aby kibicować siatkarkom z całej Polski. Często zjawiały się całe rodziny i dopingowały swoich bliskich.

Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 im Stanisława Staszica w Złotowie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Złotowa Stanisław Wełniak. Turniej miał zasięg Ogólnopolski w którym wzięło udział 20 ekip (93 zawodniczki) z 8 miejscowości. Łącznie przez dwa dni rozegrano 112 jedno setowych spotkań.

 

rsiatka2

Więcej…
 
Raz, dwa, trzy... gonisz ty PDF Drukuj
sobota, 29 marca 2014 19:35

MAŁE SPORTKI

 

Gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych mają na celu ukazanie dzieciom, iż media nie są niezbędnikiem atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. W trakcie cotygodniowych zajęć pierwszoklasiści poznają zasady gier, które w przeszłości stanowiły nierozłączny element zabaw ich rodziców oraz takie, które są proponowane przez współczesny katalog gier i zabaw. Największym uznaniem cieszą się zabawy ruchowe z elementami podstępu, np. ślepa babka, wyścigi żółwi. Zajęcia prowadzi nauczyciel nauczania początkowego.

rsportki

Więcej…
 
Jazda po lodzie PDF Drukuj
sobota, 29 marca 2014 19:14

NA LODOWISKU

 

W naszej szkole, odbywają się zajęcia na lodowisku. Prowadzona jest nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sprawiają dzieciom ogromną radość i zadowolenie z poczynionych postępów. Osiągają one również inne korzyści: podczas jazdy na łyżwach pracuje całe ciało, trzeba nieustannie starać się utrzymywać równowagę , panować zarówno nad nogami, jak i rekami. Wówczas intensywnie ćwiczą mięśnie obręczy biodrowej, ale także górna cześć ciała czyli głównie ramiona, ręce oraz mięśnie kręgosłupa. Podczas jazdy na łyżwach spalamy dużo kalorii i hartujemy organizm. Dzieci stają się sprawniejszei zdrowsze.

Dzięki tym zajęciom szkoła zapewnia uczniom szeroką gamę różnorodnych zajęć sportowych.

 

rlyzwy

Więcej…
 
Potyczki szachowe PDF Drukuj
sobota, 29 marca 2014 00:00

 WIOSENNE SZACHY

 

W świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia szachowe dla najmłodszych. Szachy są aktywnością pozaszkolną dla dzieci, która wpływa pozytywnie na stopnie w szkole, ale także jest ciekawa i interesująca. Uczniowie nie tylko uczą się strategii szachowej, ale także myślenia mocnego gracza i wprowadzania strategii w praktyce. Zajęcia prowadził doświadczony nauczyciel szachów, który połączył dobrą zabawę z nauką gry w szachy. Emocje zapewniły specjalne szachowe łamigłówki i mini-turnieje pomiędzy uczestnikami.

rszachy

Więcej…
 


Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 25 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Wadysaw, Kamil